Dobrý den, dnes je úterý 7. července 2020  svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
1.3.2010
Koupaliště na Jižních Svazích

O budování koupaliště na Jižních Svazích se již hodně namluvilo i napsalo. Jedná se o naplnění myšlenky postavit koupaliště pro obyvatele této části města, která počtem obyvatel tvoří téměř třetinu.

A musím připomenout, že stavba koupaliště byla plánována již  od samého počátku výstavby tohoto obrovského sídliště.

Současné názory na vybudování koupaliště se samozřejmě různí. Je pravda, že venkovní koupaliště nejsou využívána celoročně. V teplých letních měsících však pociťujeme, že je kapacita těchto vodních ploch v našem městě zcela nedostatečná.

Aby bylo koupaliště co nejvíce využíváno, vybírali jsme při projektování prostor s vysokým slunečním svitem a především s co nejmenšími poryvy větru, které jsou v této lokalitě města značné. Navíc bude voda v bazénu ohřívaná. Hlavní bazén o délce 25 m  umožní okolním školám, včetně Univerzity Tomáše Bati, měřit časy na této vzdálenosti a vyhodnocovat své žáky a studenty. K atraktivitě přispěje minigolfové hřiště.

Samozřejmě, že by bylo lepší vybudovat akvapark. V tomto případě by však investice na jeho vybudování byly několikanásobně vyšší. A navíc si musíme uvědomit,  že Zlínský kraj má svou kapacitu obyvatel, na kterou stávající i nově budovaný akvapark v Uherském Hradišti ( za více jak 240 milionů Kč) bude dostačující. Do akvaparků se většina lidí nechodí osvěžit, třeba v průběhu týdne, ale při návštěvě (za dosti vysoké vstupné) zde tráví třeba celý den.

Proto jsme přesvědčeni, že stavba koupaliště na Jižních Svazích není nesmyslným plýtváním městskými prostředky, ale velmi pečlivě promyšleným záměrem konzultovaným s odborníky. Jsme rádi, že počet našich občanů, kteří  tento záměr vítají, je mnohem větší než počet těch, kteří již tradičně hledají především negativa.

Karel Jankovič, člen RMZ