Dobrý den, dnes je úterý 7. července 2020  svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
25.3.2010
Koupání na Svazích? Až příští léto

Vzít do ruky plavky a ručník a jít se vykoupat na Jižních Svazích ve Zlíně bude možné až příští léto. Nové koupaliště, které má vyrůst mezi kostelem a restaurací Vyhlídka, totiž dostaví radnice až letos na podzim.

Důvodem několikaměsíčního zpoždění je podle radního Karla Jankoviče budování centrální kanalizace ve svahu pod vytipovanou lokalitou, na kterou se mají bazény připojit.

Ještě do konce měsíce však plánuje magistrát v místě vykácet stromy, vytrhat pařezy a odstranit další porosty.

„Se samotnou stavbou chceme začít v druhé polovině května. Přesný termín souvisí s průběhem výběrového řízení na zhotovitele stavby. Počítáme však, že skončíme na podzim a v roce 2011 bychom napustili do bazénů vodu,“ uvedl Jankovič.

Sportovní komplex na Jižních Svazích má tvořit pětadvacet metrů dlouhý bazén, menší vodní plocha s vyhřívanou vodou, terasy pro slunění, atrakce pro děti jako skluzavky, zázemí pro návštěvníky v podobě šaten či toalet a hřiště pro minigolf.

„Musím reagovat na vyjádření některých občanů, kteří spílají, proč nepostavíme raději aquapark. O tom se ale nikdy neuvažovalo. Už od bolševika je v plánu pro bezmála třicetitisícové sídliště koupaliště. Běžné celodenní vstupné do aquaparku je patnáct set korun. A kdo dá 750, aby si šel zaplavat po práci?“ poznamenal Jankovič.

Upozornil také, že jeden aquapark už funguje v nedalekém Uherském Brodě a další se staví v Uherském Hradišti, který vyjde asi na 280 milionů. Zato zlínské koupaliště oproti tomu pouze na 80 bez DPH.

„A proč zrovna lokalita vedle kostela? Ne každý má auto a toto místo je v dosahu městské hromadné dopravy. Navíc spoléháme na to, že kdo osobním vozem skutečně přijede, může zaparkovat u blízkého obchodního střediska nebo u kostela. Primárně ale bude určeno koupaliště spíše pro pěší,“ doplnil radní.

Jednateli blízké restaurace Vyhlídka Petru Vychodilovi je jedno, zda bude koupaliště otevřené letos nebo až příští rok. „Neřeším to. Až bude, tak bude,“ sdělil Vychodil s tím, že zatím ani nedokáže zhodnotit, nakolik může výstavba bazénů ovlivnit provoz restaurace. „To ukáže realita,“ podotkl.

Potěšen však není zprávou sedmadvacetiletý Martin Zbojník, který na sídlišti žije. „Doufám, že bude koupaliště dostavěné, než dostuduji,“ pousmál se. „Zatím chodím plavat do lázní, ale nezlobil bych se, kdybych si cestu zkrátil,“ dodal Zbojník.

Marie Šidlová