Dobrý den, dnes je úterý 7. července 2020  svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
22.6.2010
Ze sjezdovek jsou nyní cyklodráhy i letní kino

Provozovatelé lyžařských středisek ve Zlínském kraji nenechají sjezdovky zahálet ani v letních měsících. Na některých svazích se tak mohou projíždět cyklisté, jiné slouží například i golfistům. 

„Novinkou je proměna lyžařského svahu ve Zlíně v hlediště pro návštěvníky letního kina,“ informovala Martina Žáčková z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Cyklistům slouží vlek na kilometrové sjezdovce Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Vyveze je na kopec, čímž jim usnadní začátek výletu po hřebeni. Odvážnější zájemci mohou po připravené dráze sjíždět prudký kopec, který má při kilometrové délce převýšení 210 metrů. „Vlek je v provozu o sobotách a nedělích vždy od 10 do 16 hodin,“ uvedl Michal Vala ze Ski areálu Razula.

Horal, další sjezdovku střediska, zase v létě využijí milovníci golfu. „V úchvatné scenérii Beskyd a Javorníků vyrůstá nové golfové hřiště s devíti jamkami. Při špatném počasí se hráči mohou uchýlit do hotelu k indoorovému simulátoru a nakonec si odpočinout při některé z rozmanitých wellness procedur,“ uvedla Žáčková.

Lyžařský vlek a část sjezdovky mohou využít příznivci extrémní cyklistiky i v Rekreačním středisku Trnava na Zlínsku. Vlek vyveze jezdce s kolem na kopec, kde zhruba ještě sto metrů nad výstupem z vleku začíná trať se skoky a spoustou zatáček. Část vede lesem a část přímo po sjezdovce. Cyklovlek funguje za příznivých podmínek kdykoliv po dohodě pro skupiny s minimálně deseti zájemci.

Lyžařský areál Josefa Šperky ve Zlíně se o prázdninách zase promění v letní kino. Před budovou s bufetem a zázemím pro lyžaře bude vztyčeno 21 metrů široké promítací plátno, jako hlediště poslouží travnatý svah. „Návštěvníkům doporučujeme vzít si s sebou deky a podložky na sezení. Budeme tu mít otevřený bufet, nabídneme grilování a pivní bar. Projekce budou začínat po setmění mezi 21.00 a 21.30,“ uvedl provozovatel lyžařského areálu Michal Cepek.

Na svahu se podle něho budou promítat především aktuální novinky. V případě špatného počasí se projekce automaticky přesouvá do Velkého kina. Program bude vždy týden dopředu aktualizován. První film návštěvníci letního kina na svahu uvidí v pátek 2. července, kdy sezonu zahájí snímek mladých zlínských filmařů Zombie Movie.

Pro turisty jsou v regionu přes léto také tradičně v provozu sedačkové lanovky. Vedle té, která vozí zájemce z Ráztoky na Pustevny, nabízí skupinám výletníků za příznivého počasí možnost svezení také Ski areál Rališka v Horní Bečvě na Vsetínsku.

ČTK