Dobrý den, dnes je úterý 7. července 2020  svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
10.6.2012
INTERNATIONAL NUTRITION & DIAGNOSTIC CONFERENCE

INDC2012 je oficiální akcí Společnosti pro výživu, České společnosti klinické biochemie a Společnosti pro probiotika a prebiotika.
Nad konferencí převzal záštitu ministr zdravotnictví České republiky doc. L. Heger, dále děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. T. Zima a poslanec parlamentu dr. J. Skalický. 

V polovině května bylo zaregistrováno přes 150 účastníků z více než 30 zemí světa.
INDC2012 je mezinárodní a mezioborová konference, která spojuje špičkové odborníky z oboru medicíny, potravinářství, výživy a analytické chemie s cílem hledání vztahů mezi výživou a lidským zdravím z pohledu odborníků různého zaměření.

Samotná konzumace vitamínů a antioxidantů nestačí k tomu, aby člověk byl zdravý. Výživa se dnes stává významným vědním oborem, jehož praktické uplatnění je nemožné bez týmové spolupráce odborníků na životní prostředí, zemědělskou produkci, potravinářskou technologii, výživu a metabolismus a klinickou diagnostiku, která je založena na odborné znalosti analytické chemie.
Odborníci na výživu se stále více shodují na významu probiotik pro lidské zdraví. Přednášky na toto téma přihlásila řada světově uznávaných odborníků, včetně prezidentky Federace evropských nutričních společností prof. Marcos ze Španělska.
V rámci konference budou 30. srpna 2012 probíhat dvě paralelní akce:
Mezinárodní kooperační setkání (BrokerageEvent), organizované Technologickým centrem AV ČR, kterého se mohou zúčastnit jen registrovaní zájemci (akce je zdarma)
a Workshop firmy BVT „Biosenzorové systémy a jejich aplikace“. Letošní ročník tohoto workshopu bude specializován zejména na mikrodialýzu.
Konferenci bude doprovázet výstava firem vyrábějící analytické přístroje, potraviny pro zdravou výživu a klinickou diagnostiku.

Těšíme se na setkání s Vámi na INDC2012.


Se srdečným pozdravem,

doc. Ing. Aleš Horna, CSc.
prezident konference