Dobrý den, dnes je úterý 7. července 2020  svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
5.6.2012
Volná místa pro uchazeče o studium designu

Obor je zpracován s ohledem na podmínky zlínského regionu a umožňuje velmi úzkou spolupráci s firmami v kraji, protože je v pravomoci školy upravit si náplň výuky v odborných předmětech dle požadavků praxe.

Design spotřebních výrobků

Studium je zaměřeno na výchovu studentů s výtvarnými předpoklady. Důraz je kladen na návrhářství a další doprovodné předměty se zaměřením na obory obuvnický, galanterní a zpracování plastů a pryží. Spojuje se zde výuka všeobecných a odborných předmětů s výtvarnými disciplinami. Své teoretické poznatky si žáci rozšiřují v praktických cvičeních, kde zdokonalují svoje tvůrčí a řemeslné dovednosti. Tyto pak využívají v návrhářských soutěžích jak v rámci školy tak i pro spolupracující firmy při konkrétních zadáních. Své návrhy prezentují na výstavách či veletrzích např. KABO STYL v Brně, STRETECH na ČVUT Praha apod. Velký důraz se klade na přípravu studentů pro práci na PC jak v grafických, tak i modelářských programech pro plošné i prostorové zobrazování. Technologické znalosti z jednotlivých oborů si žáci prověřují v praktických cvičeních či formou praxí.

Ukázky prací studentů jsou zde.

Absolventi mohou nalézt uplatnění jako designéři, návrháři, modeláři nebo v jiných technických funkcích. Nejlepší studenti pokračují ve studiu na vysokých školách výtvarného zaměření v designu spotřebních výrobků, nebo na jiných vysokých školách.

kontaktní osoba :

Mgr. Miroslav Gajdošík,

tel. 577 573 112,

miroslav.gajdosik@spspzlin.cz