Dobrý den, dnes je sobota 8. května 2021  svátek slaví Statní svátek, zítra Ctibor
26.3.2013
Seniorky opět nezklamaly

Tohoto prvého významného měření sil se zúčastnily tři týmy Aerobik klubu Zlín. V juniorské kategorii (14-16 let) to byly dva zástupci. Fitness týmu trenérek Moniky Váňové a Sylvy Košacké ve složení L.Jiráčková, L.Štefková, A.Šišková, A.Vyvlečková, K.Rožková, S.Váňová, V.Chromková, P.Hefková, A.Čalová o pověstný fous unikla účast ve finále a skončil sedmý. Druhý juniorský fitness tým klubu, vedený trenérkami Renátou Myjavcovou a Petrou Michalíkovou byl úspěšnější. Děvčata K.Chaloupková, V.Churá, K.Churá, M.Holíková, N.Löbbová, V.Hrbáčková, D.Fialová a A.Tkadlecová předvedly ve finále spolehlivý výkon na hranici svých možností a nakonec obsadily šesté místo.

Třetí tým Aerobik klubu, který připravovala trojice trenérek R.Myjavcová, S.Košacká a N.Košacká, závodil v seniorské kategorii. Děvčata jsou držitelkami zlatých medailí z mistrovství světa i Evropy z minulých let a i letos dokázaly zúročit své zkušenosti. Sportovně i lidsky vyzrály a rázně vykročily k nominaci na květnové Mistrovství Evropy, když obsadily 3.místo. Bronzové medaile si odvezly – kromě všech trenérek – závodnice P.Kubíčková, K.Bahulová, P.Machalíková, K.Kalíková, V.Kalíková, A.Závadová, L.Vyvlečková a L.Košárková. „Ve finále se děvčata hecly a myslím, že překvapily i samy sebe. Ostatně v přípravě jsme nic nezanedbali a i když je konkurence veliká, udělali jsme všechno pro dobrou reprezentaci našeho klubu a města.“ Vyjádřila se jedna z trenérek.

Aerobik klub Zlín, podporován Fondem mládeže a tělovýchovy města Zlína, vykročil úspěšně i v letošním roce. Držme palce do dalších závodů.

Na přiložené fotografii je juniorský fitness tým trenérek Renáty Myjavcové a Petry Michalíkové.