Dobrý den, dnes je úterý 7. července 2020  svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
29.11.2013
VYČINĚNÝ DESIGN - BEZKOPYT

 

Přehlídka prací absolventů a studentů SPŠ polytechnické COP Zlín u příležitosti 10. výročí zahájení studia oboru Zpracování usní, plastů a pryže, zaměření Design spotřebních výrobků.

Výstava se uskuteční pod záštitou statutárního města Zlín v prostorech výstavní síně Alternativy
a jejím cílem je podpořit informovanost veřejnosti o zajímavém studijním oboru a zájem studentů
o technické obory studia.

Obor Zpracování usní, plastů a pryže, zaměření Design spotřebních výrobků, navazuje na 75letou tradici SPŠ kožařské, bývalé Baťovy školy práce a jeho záběr je širší než tomu bylo na SPŠ kožařské. Zahrnuje totiž kromě designu obuvi a galanterie také design spotřebních výrobků, plastového mobiliáře, sportovních potřeb apod. Výstava však bude také ohlédnutím a vzpomínkou na 75. výročí a historii SPŠ kožařské, kde navrhování a design obuvi a galanterního zboží bylo jedním z důležitých prvků studia.

Součástí výstavy budou práce absolventů a studentů naší školy. Osloveni byli všichni absolventi tohoto oboru a v současnosti činní designeři a také světově uznávaný designer obuvi Pavel Zapletal.

Své práce vystaví také pedagogové působící na škole, Ak. soch. Jiří Podškubka, Mgr. Lubomír Jarcovják, Mgr. Tamara Blažková.

Výstava se bude konat ve výstavní síni Alternativa ve dnech 5. – 21. prosince 2013.

Ing. Petr Moravec