Dobré ráno, dnes je úterý 25. července 2017  svátek slaví Jakub, zítra Anna
4.11.2014
Jak chutná stříbro

Od úterka 21. do neděle 26.října hostila Praha aerobní elitu z celého světa. Celkem 1200 kadetů (11-13let), juniorů (14-16 let) a seniorů z 16-ti zemí soutěžilo ve sportovním aerobiku, FISAF fitness týmech a v hip hopu o medaile a tituly mistrů světa. Česká republika měla tradičně nejpočetnější výpravu, v níž nechyběly ani dva týmy Aerobik klubu Zlín. A ve strhující atmosféře finálového večera se nakonec radovaly oba.

Životní úspěch na mezinárodním poli získaly juniorky trenérek Renáty Myjavcové a Petry Machalíkové, které závodily v nově otevřené kategorii pětičlenných týmů. Vicemistryně Evropy Veronika a Karolína Churé, Karolína Chaloupková, Michaela Holíková a Nikola Löbbová suverénně předvedly co natrénovaly a od základního kola, přes semifinále a nakonec i ve finále si udržely druhé místo. Autorkami choreografie s názvem „Marylin Monroe“ jsou R.Myjavcová, N.Šťastná a Z.Šedivá. Sestava „Marylin Monroe“ se líbila divákům i porotě a po zásluze byla odměněna stříbrnými medailemi. V letošním roce je to již jejich další stříbro z významného mistrovského šampionátu, když na květnovém Mistrovství Evropy ve Vídni byly také druhé.“Letos je to už naše druhé velké stříbro. Máme obrovskou radost, holkám se povedla sestava ve všech kolech a tak jsme s chutí bouchli jedno šampíčko.“ řekla nadšená trenérka Petra Machalíková.

V seniorské kategorii pětičlenným týmů závodil za Aerobik klub Zlín tým trenérek Sylvy Košacké a Renáty Myjavcové. Aneta Šišková, Alice Vyvlečková, Adéla Závadová, Petra Hefková, Veronika Chromková a Martin Hložek předvedli sestavu „Army“ a po třech kolech skončili ve finále na skvělém 5.místě. Autorkami choreografie byly R.Myjavcová a N.Šťastná.

Na pražském světovém šampionátu byl Aerobik klub Zlín zastoupen i v mezinárodní porotě, jehož členkou byla Ing.Nikola Šťastná. Závodnice Aerobik klubu Zlín se v posledních letech pravidelně zúčastňují mezinárodních aerobních soutěží, ať už open závodů členských zemí FISAF nebo přímo evropských či světových šampionátů. „Jsme velmi vděčni za podporu jak ze strany Magistrátu města Zlína, tak i Zlínského kraje, kteří pomohli naši účast financovat. Aerobik není levným sportem ani v České republice, ne tak když vyjíždíme do zahraničí. Klobouk dolů i před rodiči našich závodníků, mezi nimiž jsme i v případě závodů v Praze našli další sponzory. “ řekla Zdena Šteflová, předsedkyně klubu.