Dobrý den, dnes je pátek 22. listopadu 2019  svátek slaví Cecílie, zítra Klement

 • FEJETON: Pláč hospody české
  Po zahulených hospodách se mi nestýská, stále si libuji, že po návratu z nich se nemusím sprchovat a větrat oblečení nacucané nikotinem. A puklý půllitr jsem od listopadu 1989 neviděl. Přesto na mě padá smutek, když vidím, jak útulné hostince mizí, nebo jsou trapně modernizovány.
 • BOLÍVIE: Vojáci „pacifikují“ indiány
  Vláda samozvané prezidentky Jeaning Anez je u moci jen týden, ale podle posledního zjištění bolívijského ombudsmana v La Pazu má už na svém kontě 50 mrtvých.
 • LÉČIVA: Nechceš koupit Neurol?
  Všechno na světě se dá nejspíše koupit i prodat. A což teprve tabletka, po které se rozplynou chmury a svět začne být krásnější. Takže - chceš koupit Neurol? Stačí zavolat...
 • SPOLEČNOST: 16. listopad strhl oponu falše
  Masová demonstrace v Praze na Letné 16. listopadu 2019, kde se sešlo více lidí než v červnu, strhla oponu falše dnešní vládnoucí garnitury, a to tím nejzřetelnějším způsobem: čistým a nepoškozeným jazykem.
 • GLOSA: Gantz neuspěl – a co dál?
  Izraelský „Základní zákon: Vláda“ v paragrafu 10 říká to, co se nyní v premiéře odehraje. Nastává 21denní období, v němž se teoreticky kdokoli z poslanců Knesetu může stát premiérem.
 • Dobrá rada
  Doprava je bolestný problém a státní správa i samospráva se starají o to, aby byl ještě bolestnější. Už brzy se výrazně zhorší přechodem na nový systém vybírání mýta. Bylo u nás zavedeno zákonem z roku 2007, to je pouhých dvanáct let.
 • MLSOTNÍK: Načechrané brambory
  Zapečené a moc dobré
 • BIG EXPERT: Akcie
  Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 18. 11. 2019.
 • SPOLEČNOST: Nejspíš úplná degradace hnutí za klima v Česku
  V Akademii věd v současné době probíhá Týden vědy a techniky. Na řadě přednášek se prezentují výsledky výzkumů v této instituci. Z pochopitelných důvodů se řada z nich věnuje klimatickému vývoji, jeho rizikům a možnostem cesty k nízkoemisní energetice.
 • ŠUMAVA: Zavřená silnice
  Je to další zbytečná šikana. Obce spolku Euregio, především Horní Planá, Kollerschllag a Wegscheid, protestují proti chystanému zákazu nočních jízd na silnici v úseku mezi Novou Pecí na Českokrumlovsku a rakouským Schönebenem. Tato silnice by měla být zapovězena autům mezi 22. a 6. hodinou.
 • POLITIKA: Milion chvilek na křižovatce
  Listopadová demonstrace na Letné potvrdila červnový rekord, co se týče velikosti protestů po roce 1989: opět dorazilo zhruba čtvrt milionu lidí. Což je velký úspěch, neboť v posledních týdnech se mohlo zdát, že společnost, přesněji odpůrci současné vlády, jsou trochu v útlumu.
 • SPOLEČNOST: Sametový kýč?
  Sedmnáctý listopad je středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“. Je to patrné rok co rok, ovšem při třicátém výročí se organizátoři zajisté vyšvihnou.
 • NĚMECKO: Boj proti větrným mlýnům
  Výstavba nových větrných elektráren se v Německu téměř zastavila. Stojí za tím čím dál organizovanější síť občanských iniciativ.
 • PRÁVO: Ve Zlíně znova o „hororovém příběhu“ (3)
  Dne 18. listopadu 2019 senát Radomíra Koudely zlínské pobočky Krajského soudu v Brně navázal na jednání ze 7. a 12. listopadu 2019, o nichž jsem referoval v příslušných doprovodných článcích, a pokračoval ve vypořádání výhrad z usnesení Vrchního soudu v Olomouci, který zrušil jeho rozsudek ze dne 29. března 2018.
 • MÉDIA: Dezinformace webu Manipulatori
  Máte správně progresivní názory a chcete patnáct minut slávy? Napište text plný slov jako dezinformace, ruská propaganda a lži konzervativců a hned vám ho otisknou manipulátoři.cz, ačkoliv jinak vůbec nepůjde o žádný fact-checking.
 • Rukama se taky dá jíst
  Senátní bezpečnostní výbor je pro to, aby se Listina základních práv a svobod doplnila o výslovné právo bránit zbraní sebe i jiné. Lidé toto právo ze zákona mají už dnes, a tudíž by se mohlo zdát, že jde o nadbytečné opatření. Nadbytečné není, protože je to pokus čelit tlaku evropských institucí.
 • PRÁVO: Přeombudsmanováno?
  Po skončení dvoudenní konference, která se sešla ve Štrasburku u příležitosti 30. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte, oznámila Helena Válková (ANO), naše vládní zmocněnkyně pro lidská práva, že navrhne vládě zřízení postu dětského ombudsmana i u nás.
 • PSI: Hra se psem „po psím“? A proč by ne!
  S mým fousiskem oba milujeme společnou hru, které říkám „na kousanou“. Zkrátka se snažím aspoň chvíli chovat jako pes :-)
 • GLOSA: Morální statečnost dnes jako včera
  „Bez komplexů, beze strachu před ničím a nikým, bez omluv, naplněni naopak hrdostí, dnes říkáme: Vox Plus Ultra, Espagna! Plus ultra!“
 • POLITIKA: Podle Halíka je problém ve voličích
  Při oslavách 17. listopadu promluvil i katolický kněz a filozof Tomáš Halík. Ten nevidí problém v politicích, ale ve voličích. Je konečně třeba vyměnit voliče, nebo politiky?
 • USA: Proč by se měl Trump Bloomberga bát
  Kupodivu nepříliš velký zájem ze strany domácích médií vzbudila informace o tom, že se v státě Arkansas přihlásil jako demokratický kandidát na prezidenta USA miliardář, filantrop, zkušený a úspěšný politik Michael Bloomberg.
 • PRÁVO: Rovné podmínky pro podnikání
  Na Česko se vysypaly elektrické koloběžky. Prý to odlehčí městské dopravě, té hromadné, koloběžkáři normálně nejezdí autem.
 • GLOSA: O polozapomenutých hybatelích událostí 1989
  Když jsem osobně prošel 17. listopadu 1989 podloubím na Národní třídě bicím kordonem červených baretů, který šel od začátku podloubí a ústil v Mikulandské ulici, kam mě to vyplivlo, byl jsem úplně proměněný a věděl jsem, že takhle ne, že do toho jdu naostro.
 • ROZHOVOR: Oslava byla ukradena
  Tomuhle nefandím, to je naprosto jasné a známé. Není důvod, abych to skrýval. Myslím, že je samozřejmě právo ve svobodném státě, pokud ještě je, demonstrovat, to je naprosto logické. Není ale možné klást ultimativní požadavky, jako to tito lidé dělají. Navíc ultimativní požadavky personálního typu.
 • SPOLEČNOST: Pamětníkův vzkaz Milionu chvilek
  Od Sametové revoluce uplynulo zhruba patnáct milionů chvilek, tedy pokud chvilku definujeme jako - v průměru - jednu minutu. Za tu dobu jsem zcela určitě přinejmenším milion chvilek demokracii věnoval.
 • ÚVAHA: Chytrý růst civilizace
  Současná planetární společnost je stále založena na nekonečném růstu. S tím souvisí nastalá klimatická krize, jež je konkrétně způsobená přemírou spalování fosilních látek, mýcením pralesů, nemilosrdným přístupem k přírodě v celku.
 • SPOLEČNOST: Normalizace
  Maraton připomínek sedmnáctého listopadu devětaosmdesátého roku máme za sebou. Mnohé bylo řečeno a spousta historických faktů objasněna. Přitom jsem si uvědomil, že se málo diskutuje a objasňuje jeden ze základních pojmů naší historie posledních padesáti let. Ten pojem je normalizace.
 • EKONOMIKA: Doba se mění
  Pokud se někdy za posledních více než deset let dalo říci, že Francie má ekonomicky navrch nad Německem, je to právě teď. Taková situace značně nahrává ambicím prezidenta Emmanuela Macrona, který tak ještě rozhodněji sahá po otěžích faktického vůdce Evropy.
 • OSOBNOST: Sigmund Freud a Příbor
  V malebném severomoravském městě Příboře si nelze nevšimnout jeho spojení se zakladatelem psychoanalýzy, lékařem a psychologem Sigmundem Freudem. Je zde náměstí Sigmunda Freuda, památník Sigmunda Freuda, rodný dům Sigmunda Freuda, Společnost Sigmunda Freuda a Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda.
 • CESTA S EVOU 3: Co stojí za spatření
  Rozhodně bych začal Národním muzeem, unikátem bez konkurence. Do útrob tohoto velepaláce v tradičním stylu se totiž čankajškovcům podařilo z vlasti přivézt poklady všeho druhu a všech dynastií.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/