Dobrý den, dnes je čtvrtek 21. února 2019  svátek slaví Lenka, zítra Petr

 • UKRAJINA: Bandera, jaký je to vzor?
  Současná Ukrajina je naneštěstí nárazníkovým pásmem. Neradostným „územím nikoho“ mezi velmocenskými sférami Ruské federace a Západu.
 • Babiš do Bílého domu
  Před několika dny oznámil Miloš Zeman svým přátelům a nepřátelům (neutrálové nejsou), že ho Trump nepřijme coby kremelského agenta. Bylo to oznámení překvapující právě v tom, jak málo nových skutečností obsahovalo.
 • PRÁVO: Mýtus o vykořisťovaných prostitutkách
  Prostitutky v Česku odevzdávají „manažerům“ i polovinu výdělku, uvádí zpráva neziskové organizace Rozkoš bez rizika.
 • ROZHOVOR: Kocábe, bylo to jinak
  Netušil jsem, že dnes budou vaše otázky tak zábavné! U Kocába začíná platit, že co výrok, to perla. Už jenom to nabubřelé „u všech jednání jsem byl“.
 • ČLÁNKY S HŘÍVOU: Arab na lyžích
  Víle se pomalu blíží první opravdu podstatná školní akce. Lyžařský výcvik.
 • USA: Svět v pořádném pohybu
  Značně četní zájemci - uprchlíci, zájemci o přestěhování, získání pořádného vylepšení životního standardu - z příležitosti, jakéhokoliv zdroje, třeba ze státu, kde není jednoduché se domluvit. Žurnalisté se rozbíhají všemožnými směry vyslýchat prchající živly.
 • POLITIKA: Dahrendorf, ČSSD a Česko po sněmu ANO
  Když společnost Kantar zveřejnila minulý týden, že ČSSD by ve volbách mohla získat jen 5 procent, stejně jako těsně před tím Sanep přisoudil této straně 5,7 procenta, vzpomněl jsem si na známého německého politologa a ředitele London School of Economics Ralfa Dahrendorfa.
 • SPOLEČNOST: Velké změny neřídí konspirátoři
  Internetový svět je dnes plný konspiračních teorií. Konspirační teoretici se však mýlí, prudké společenské změny jsou natolik dynamickým procesem, že jsou ze své podstaty neřiditelné.
 • ÚVAHA: Žijeme v iluzi demokracie
  Demokracie je základním stavebním kamenem západního světa. Všichni bijí na poplach kvůli jejímu oslabování pod útoky populistů a autoritářských politiků. Pláčou ale na špatném hrobě.
 • FEJETON: Jedete v protisměru
  Minulý týden se stalo dvakrát, že někdo jel po dálnici v protisměru. Taky jsem jel po dálnici v protisměru. Je to už dávno, hodně let, v Německu, když jsem byl na veletrhu CeBit v Hannoveru.
 • POLITIKA: Limity „všechnychytismu“
  Sněm hnutí ANO dopadl podle očekávání, větší pozornost vzbudila snad jen politologická vložka v projevu předsedy Andreje Babiše.
 • GLOSA: Ilegální bojovníci
  Na Masarykovy legionáře jsme hrdí i po sto letech. Vybojovali ještě neexistující stát. Ale teď si zkuste představit, že dějiny se odvíjely jinak. Že první světovou válku nakonec vyhrály ústřední mocnosti a Rakousko-Uhersko přežilo.
 • HISTORIE: Mají Poláci na svědomí životy Židů?
  V posledních dnech se znovu rozhořel spor Izraele s Polskem o to, zda se Poláci za druhé světové války podíleli na vraždění Židů.
 • TECHNIKA: Ztratíme svobodu řídit auto?
  Automatizované systémy přebírají stále víc lidských činností. Jednou nás můžou vytěsnit od volantů aut a připravit nás o svobodu řídit vlastní auto.
 • BREXIT: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!
  Opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš. To spolu s Viktorem Dykem vzkazuje Brusel všem vazalským zemím EU.
 • ŠAMANOVO DOUPĚ: Čas na tvrdou ruku (1)
  Pokračuji výběrem z deníčku přítele Moby Dicka, který se týká nedávné historie Venezuely, tentokrát zfalšovaných prezidentských voleb v roce 2013. Tyto postřehy byly psány aktuálně v daném datu, je proto zbytečno jim vytýkat, že snad jsou vyrobeny pro potřebu dnešního dne. Aktuální je jen dovětek.
 • Zavedli ApplePay
  Za jediné dopoledne si desetitisíce českých zákazníků aktivovaly Apple Pay, tedy platební funkci mobilního telefonu Apple. Oč jde? Moderní mobily jsou vybaveny funkcí NFC, ta umožňuje komunikaci s jiným zařízením prostě tím, že k němu mobil přiblížíte. Použití je různé, tady se mluví o platebních operacích.
 • PRÁVO: Závěrečné řeči v Kabelíkově - 4
  Trestní řízení soudní, vedené u Městského soudu v Brně senátem předsedy Michala Kabelíka proti obž. Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. se přiblížilo k rozsudku, a to za cenu výrazného krácení práv obhajoby.
 • USA: Americký sen je mrtvý...
  Na tuto společenskou potřebu doby odpověděl republikán Donald Trump ctižádostivou vizí Make America Great Again, vraťme Americe její zašlou slávu.
 • KULTURA: Janáček v Británii
  Nevím, kolik z vás čtenářů je schopno si teto článek přečíst v angličtině. Je ale výjimečný a svým obsahem jistě zajímavý pro českého čtenáře. Ani pokud byste to nezvládli, stálo by za to aspoň si prohlédnout v něm uvedené obrázky.
 • SPOLEČNOST: Dvé ponaučení, proč neradno lámati vývoj přes koleno
  Moc se omlouvám, vím, že se to nesluší, ale já za to, prosím, nemůžu. Sám Pánbůh mě tak udělal, že jsem jen obyčejný mužský s takovým tím normálním… ne, normálním ne, někdo by se mohl cítit dotčen, ale řekněme že s obyčejným vztahem k opačnému pohlaví.
 • HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (73)
  Někdy se na ně zapomíná a někdy na ně zapomínat nelze, protože již zapomenuti a nejsou ani vzpomínáni. A přitom naše země má ve své historii mnoho osobností, patřících mezi znamenité představitele vědy lékařské.
 • EKONOMIKA: Mráz tentokrát přichází z MMF
  V komunistické éře jsme byli zvyklí říkat, že „mráz přichází z Kremlu“ (aspoň tak kdysi nazval svou známou knihu Zdeněk Mlynář), ale časy se mění. Dnes sice z Východu údajně přicházejí agenti s novičokem a Huawei, ale žádnou ideologii a žádné ideje nám nepřinášejí.
 • MIGRACE: Další český „řidič-pašerák“ v nesnázích
  Jiří Sagan zdaleka není prvním českým řidičem kamionu, který se v zahraničí ne vlastní vinou ocitl v nesnázích kvůli údajnému pašování migrantů. Česká vláda mu také nepomohla, přestože mu hrozilo až 14 let vězení...
 • SVĚT: Jsou Evropa a USA vůbec schopné shody?
  Už mnohokrát bylo řečeno, že setkání typu Davos (světové hospodářské fórum) či Mnichov (bezpečnostní konference) fungují trochu jako pohřby státníků.
 • FEJETON: Do centra záhad
  Četná tajemství se skrývají v pražských zdech. Golemův šém je snad pořád ještě zakutálený někde v podzemí někdejšího Židovského Města. Nikdo nerozluštil šifru zakletou do Balkova obrazu svatého Xaveria.
 • PRÁVO: Cenzura internetu
  Václav Klaus junior představil záměr trestat mazání příspěvků na sociálních sítích. Proti tomu se postavili „úředníci a žalobci“, jak ve svém komentáři píše Jan Horák.
 • EVROPA: Orwell na plný plyn
  EU zahájila komplexní Akční plán proti dezinformacím. Jeho účelem je podle nedávné tiskové zprávy
 • PŘÍRODA: Veverky 2018
  Loňská sezóna pro nás byla jubilejní - v létě jsme do naší specializované záchranné stanice přijali veverče s "pořadovým číslem" 1 000, a tak od té doby můžeme říkat, že nám rukama prošel čtyřciferný počet veverek.
 • OSOBNOST: Antinacista Albert Göring
  Albert Günther Göring se narodil 5. března roku 1895 v Berlíně-Friedenau. To, že se do historie zapsal výrazněji, než je obvyklé, můžeme přičítat i tomu, že jeho starším bratrem byl Hermann Göring, tedy šéf Luftwaffe a jeden z nejvýše postavených představitelů nacistické Třetí říše.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/