Dobrý den, dnes je sobota 19. října 2019  svátek slaví Michaela, zítra Vendelín

 • Změňte ústavu
  Momentálně, pokud jde o politiku, jediné, co mě zajímá, je sobotní hlasování britské sněmovny. Tipuju, že sněmovna dohodu s unií neschválí, protože si nedovedu představit, že by spolkla exteritorialitu Severního Irska, ale třeba to dokáže.
 • GLOSA: Schválně, jestli se pochlapí
  Andrej Babiš správně zaujal odtažitý postoj ke skurilnímu výlevu Grety Thunbergové na půdě OSN a vyčlenil se víceméně štítivě (a zcela správně) od kolektivní hysterie přítomných zeleně se kajících hlavounů z celého světa.
 • VíP: Aneb víkendový pokecník
  Tentokrát o stromech
 • CHTIP: Zkoušeli jsme sex na lodičce
  Jeptiška přiběhne za matkou představenou: „Matko představená, pomozte mi, zhřešila jsem – milovala jsem se s mužem.“
 • SVĚT: Na dění kolem Sýrie a Turecka si dejme pořádný pozor
  Pro každého, kdo pozorněji sleduje v posledních letech občanskou válku v Sýrii, nejsou ani tolik překvapivé současné operace turecké armády proti Kurdům v syrském pohraničí, jako spíše mezinárodní, především evropské politické a mediální reakce na ně.
 • ÚVAHA: Stručně a jasně
  Jeden můj přítel je lékař, dávno již v pensi, aktivní důstojník-lékař, nic však s komunismem neměl společného, členství ve straně apod. Když jsem mu nedávno poslal text pojednávající o neblahých poměrech dnes, napsal.
 • TERORISMUS: Dopadne Dánsko stejně jako Švédsko?
  Dánsko zažilo od února 2019 10 pumových útoků. Poslední pumový útok se udál 27. srpna v obytném komplexu Gersager ve městě Greve poblíž Kodaně. Nikdo nebyl zraněn, ale budova byla vážně poškozena.
 • SPOLEČNOST: Rebelové pro vyhynutí demokracie
  Poslední dobou budí pozornost hnutí „Rebelie proti vyhynutí“, což je česká odnož mezinárodního „Extinction Rebellion“. Jeho cílem je údajně zabránit vyhynutí lidstva. Dle mého soudu však spíše usiluje o vyhynutí demokracie.
 • AUSTRÁLIE: Norfolk Island
  Ostrov Norfolk leží přibližně 1700 km severovýchodním směrem od Austrálie. Dnes tam moderní turbinové letadlo přistane za necelé dvě a půl hodiny letu ze Sydney. Ostrov je přibližně osm kilometrů dlouhý a pět kilometrů široký, tedy nepatrná výspa v obrovské rozloze Tichého oceánu.
 • ROZHOVOR: Jan Rejžek je chodící hysterie
  Psychiatr Cyril Höschl v tomto případě vaří z vody. Kdyby chápal svoji disciplínu jako odbornost, nikoliv jako služku momentální politické poptávky, musel by se pokusit vysvětlit, proč byl Karel Gott oblíben také třeba v Německé spolkové republice či v Rakousku.
 • GLOSA: Šalinou na prýgl
  Před pár dny jsem na veřejnoprávním ČRo Brno vyslechl pořad Xaver a host. Svérázný (avšak ne zlý) moderátor Luboš Xaver Veselý tam zpovídal předsedu ODS prof. Petra Fialu z Brna. Pořad byl vysílán na všech regionálních stanicích ČRo.
 • EVROPA: Cesta do chudoby
  Evropou obchází strašidlo, strašidlo klimatického alarmismu. Probíhající změny klimatu zredukovala skupina alarmistických klimatologů, levicových aktivistů, médií a progresivistických politiků na jedinou příčinu, člověkem produkované CO2.
 • GLOSA: Proti antisemitismu
  Jestli je něco, co eurokomisařce Jourové skutečně nelze závidět, je to její portfolio s tématy jako právní stát, náboženská svoboda či antisemitismus. Jsou to pojmy samy o sobě – například v podobě hesel – nesporné.
 • POLITIKA: Stejné pojmy, rozdílný obsah
  Koncem léta a začátkem podzimu nastal na pravici jistý pohyb. Reálně se ustavila Trikolóra Václava Klause mladšího, ODS představila novou kampaň nazvanou „Země, která vítězí“. Občanští demokraté chtějí s její pomocí „vyslat jasný signál“, že jsou připraveni „převzít vládu nad Českou republikou“.
 • PRÁVO: Poprvé ve vězeňském munduru I (část 2)
  Náročný byl výslech, vedený obž. SAZ. V úvodu žádal po svědkovi, aby se vyjádřil, zda Petr Pfeifer v období od počátku jejich vztahu až do oslavy narození jeho syna působil dojmem člověka, žijícího pod tlakem ustavičného stresu.
 • Jak rozhodne britský parlament
  Evropská rada – jednání se neúčastnil prezident, ale premiér Andrej Babiš – podpořila dohodu o odchodu Británie z Evropské unie. Za evropskou stranu bude ještě třeba, aby ji akceptoval Evropský parlament a Evropská komise. No a samozřejmě i britský parlament.
 • SÝRIE: Na severu netrpí jen Kurdové
  Egyptský anglickojazyčný týdeník Al Ahram Weekly přináší ve svém vydání ze 17/10 zajímavý článek týkající se důsledků turecké invaze na sever Sýrie. Jeho autorem je damašský reportér listu Bassel Oudat.
 • BIG EXPERT: Zahraniční trhy
  Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 14. 10. 2019.
 • BEST OF HYENA: Promarněná příležitost
  Není za minutu dvanáct, je dvanáct, protože nastaly zřejmě poslední slunečné dny. Už dnes je chladněji než včera. O víkendu bylo teplo a padlo rozhodnutí natřít terasu ochranným olejem. Máme terasu krytou palubkami a jednou za rok se musí natřít.
 • POLITIKA: Živnostníci, odpusťte nám!
  Martin Fassmann je jedním z nejvýznamnějších tuzemských ekonomů, přesto se bez ohledu na svou důstojnost nebývale rozčílil při debatě v České televizi.
 • EKOLOGIE: Páteční čtení
  „Ten kdo s námi nezpívá, ten už umřel zaživa!“ Z doby, kdy se takto vtipně textovalo, byl leták, který jsem před časem našel na půdě.
 • ROZHOVOR: Jenom jméno úspěch v podnikání nezajistí
  Ministerské křeslo vyměnil za působení ve své úspěšné firmě. Jihočech Martin Kuba, který v letech 2011 – 2013 působil jako ministr průmyslu a obchodu ve vládě premiéra Petra Nečase, soudí, že mnoho politiků vůbec neví, co všechno podnikání znamená a kolik je s tím práce.
 • GLOSA: Obnovení pořádku 2
  Rozsudek nad katalánskými separatisty přesahuje hranice Španělska. Stačí se podívat, jak brexit cvičí se Severním Irskem či Skotskem.
 • ČÍNA: Hongkongský syndrom?
  Aktuální události ve vzdálené součásti Číny, v Hongkongu, se kterými nás pravidelně seznamují sdělovací prostředky, vedou k zamyšlení.
 • SPOLEČNOST: Rudý sliz
  Pořad ČT Události dne 15.10.2019 přinesl dvě zprávy, které kouzlem nechtěného mají vzdor dlouhému odstupu času shodného původce.
 • PRÁVO: Poprvé ve vězeňském munduru I (část 1)
  Hlavní líčení ve „velké daňově kauze“ proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spoluobžalovaným, probíhající od r. 2015 u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného, pokračovalo ve dnech 7.-11. října 2019.
 • SPOLEČNOST: Děkujeme za pochopení
  Za hřebeny Krušných hor je populární kniha Bastiana Sicka “Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod“. Autor s grácií rozebírá německou gramatiku. Mimo jiné i to, jak se za jazykovými novotvary dá lehce skrýt politická manipulace a myšlenková lenost.
 • OSOBNOST: Pavel Landovský, naturburš
  Do Činoherního klubu mě přitáhli v roce 1966 scénograf Luboš Hrůza s režisérem Ladislavem Smočkem a strašně se jim líbilo, že jsem se po jevišti pohyboval jako po kuchyni. Moje výhoda asi byla, že jsem si hereckého umění moc nevážil.
 • EVROPA: Co se to děje s dnešním Západem?
  Často můžeme v různých komentářích a výrocích politických propagandistů, kteří problémy dneška stále tvrdošíjně redukují na údajný konflikt hodný Západ vs. zlý Východ.
 • MLSOTNÍK: Když je schůze krajská, doma bude rajská!
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/