Dobrý den, dnes je pátek 23. června 2017  svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

 • Přituhuje
  Francouzský prezident Macron si dal záležet na to, aby partnerský stát v EU urazil slovy, že se chová jako v samoobsluze. Důvod? Odmítli jsme přistoupit na alibistické opatření Bruselu „přijetí usnesení o opatření“ a přijali jsme jen 12 uprchlíků, namísto abychom přijali 16 (nebo pětadvacet?) uprchlíků, jak to švejkovsky udělalo Slovensko. Lze to samozřejmě přejít mlčky. Nicméně symptomatické to je: mezi dnešním Západem a dřívějším Východem vzniká příkop.
 • GLOSA: Pomeranč je zdravější než kobliha
  Lubomír Zaorálek přebírá otěže „vlády“ nad ČSSD před blížícími se volbami. A pustil se do filozofování nad tím, co je lepší – zda kobliha nebo pomeranč.
 • FEJETON: Až
  Téměř před měsícem bylo zakázáno kouření v restauracích. Nedávno jsem se v jednom periodiku dočetl, jak se zlepší zdravotní stav obyvatelstva a prodlouží se průměrná délka života.
 • BIG EXPERT: Zahraniční trhy
  Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 19. 6. 2017.
 • MLSOTNÍK: Oběd pro návštěvu, když je horko
  Návštěvu mlsnou, podotýkám
 • EKONOMIKA: "Správné" sankce proti Rusku
  Německá kancléřka se minulý týden ohradila proti tomu, že se americký senát rozhodl rozšířit hospodářské sankce proti Rusku. Merkelové vadí, že to bude mít důsledky pro německou firmu BASF, která se ve značné míře podílí na stavbě rusko-německého plynovodu Nord Stream II.
 • JORDÁNSKO: Wonder Woman - po A přišlo B
  Titulek také mohl znít „Hlas rozumu v arabském světě“. Zazněl v Jordánsku a týká se nejnovějšího světového filmového hitu s názvem Wonder Woman.
 • SVĚT: Nic nového pod sluncem
  Minulý týden američtí senátoři přijali nové rozšířené sankce proti ruským společnostem a občanům jako odpověď na Putinovu zahraniční politiku včetně kyberútoků, agrese na východě Ukrajiny, zasahování do občanské války v Sýrii a utlačování oponentů uvnitř samotného Ruska.
 • HISTORIE: Půl století od veliké porážky
  Při velkém muslimském třesku po Mohamedově smrti expandovali muslimové po celém Středním východě, severní Africe a Asii. Jednou dobytá území nesmí být již nikdy opuštěna.
 • GLOSA: Nehorázný návrh
  Mezi námezdním dělníkem a živnostníkem je jeden zásadní rozdíl. Všechno, co činí živnostník, činí na svůj účet a odpovědnost a každé jeho nesprávné rozhodnutí jde k jeho tíži.
 • ASTRONOMIE: Exo a extrémy
  Astronomům se přihodilo něco zvláštního. Bez ohledu na to, jaký vezmou dalekohled, vždycky se jim podaří totéž – objeví nějakou cizí planetu. Není dne, v němž by se nevynořila zpráva o pozorování nové exoplanety, nebo rovnou celé planetární soustavy.
 • SÝRIE: Sestřelit. A dál?
  Washington se shodne s Moskvou, že prioritou války v Sýrii je porazit Islámský stát. To je dobře. Ale neshodnou se jinde. Lze vojensky vytěsnit IS ze Sýrie a zároveň potlačit Asadův režim?
 • EKONOMIKA: Milan Štěch - hrdý nástupce Marie Antoinetty
  Francouzské královně Marii Antoinettě je připisován výrok na adresu bouřícího se lidu: „Když nemají chleba, tak proč nejedí koláče?“ S pravděpodobností hraničící s jistotou tuto větu královna ve skutečnosti neřekla.
 • POLITIKA: Matematika - slabá stránka sociální demokracie
  Před několika dny se v diskusi o reálné či nereálné vizi čtyřicetitisícové minimální mzdě objevovaly názory nejrůznější. Záměr hájil mimo jiné i předseda poslaneckého klubu ČSSD Mgr. Bc. Roman Sklenák.
 • BEST OF HYENA: Báli jsme se bouřky
  Byly za noc tři, ta poslední, to už byl jen takový bouřkový vejškrabek, jedno zahřmění, ale ty dvě před tím, kolem půlnoci a pak bůhví kdy, to byly bouřky práskací a přívalové. Výsledek?
 • Pilný odchází
  Sotva přišel na předscénu, do kuželu nejsilnějších reflektorů, sebral se a odešel – Ivan Pilný, nasazený ANO na místo ministra financí. Hned po nástupu se choval sympaticky, prohlášil, že je skrblík, a dával najevo sebevědomí matadora, který se dostal k vysokým metám svými schopnostmi pracovními, nikoli vysedávacími a přitakávacími na schůzích.
 • DEKRETY: Kdo nejvíc křičí, z toho to fičí
  Miloš Zeman i Václav Klaus blahovolně přehlížejí, že jejich ideologičtí spojenci v Německu i Maďarsku požadují zrušení Benešových dekretů.
 • HISTORIE: Intelektuálové a antisemitismus - tisíciletá tradice
  Antisemitismus mezi intelektuální elitou pohanského starověku se objevuje v Alexandrii před více než 2000 lety. Tento typ antisemitismu – zejména v rozvinutých kulturách, jakými byly Egypt, Řecko a Řím – se zaměřil na otázky, které se zdají být univerzální a nadčasové.
 • ROZHOVOR: Jen dvanáct imigrantů?
  Dnešní Evropská unie je něco naprosto jiného, než byla ta, do níž jsme v roce 2004 po celonárodním referendu vstupovali. A to je to celé neštěstí.
 • KOČKY: Kde si kocour ustele...
  Oriáš, kocour polovenkovní, bývá hlavně v teplých dnech venku často a dlouho. O to víc se snaží být nám na očích, když už laskavě přijde domů.
 • GLOSA: Kancléř vizionář
  S Helmutem Kohlem odešel poslední z velkých vítězů studené války. Přesněji řečeno z těch, kteří pro vítězství nastavili výhybky. Leckdo namítne, že ještě žije George Bush starší (93), jenž s Michailem Gorbačovem (86) studenou válku formálně odtroubil. To je jistě pravda, ale změnu atmosféry, která k tomu vedla, iniciovali jiní.
 • FEJETON: Výročí
  Slavíme u nás ve Zvoli sedmistépadesáté výročí založení obce. Založil ji z vůle krále Přemysla Otakara II. jeho truksas, pan Diviš z Všechrom. Vedení naší obce vynaložilo na oslavy velikou péči a prostředky, oslavy jsou to důstojné i radostné.
 • EVROPA: Brexit
  V těchto dnech začíná jednání o podmínkách brexitu. Jakkoli je nevděčné dělat v politice jakékoli prognózy, uvažovat analyticky o možných alternativách vývoje je potřebné. Podívejme se tedy, co může nastat.
 • EVROPA: Bububu...
  Uprchlické kvóty nám jsou Bruselem vnucovány s jasným odkazem na zasílané miliony eur. Nikdo sice přesně neví, kolik z těch peněz jsme před tím do společné pokladny poslali my, ale to přece nevadí.
 • POLITIKA: Není to kýč
  Komplikovaná doba si žádá neotřelé přístupy. Na straně jedné žijeme v bezpečné a prosperující zemi, řada lidí se přesto cítí být ohrožena. Na straně druhé sledujeme urputnou bitvu sociální demokracie s jejími klesajícími preferencemi.
 • EKONOMIKA: Snadná cesta k bohatství
  Česká ekonomika dosáhla 88 procent průměrné úrovně Evropské unie. Velké jásání: jsme už skoro stejně bohatí jako Západ! Až na to, že nejsme.
 • VÝROČÍ: Kdysi jediné letiště v Československu je stoleté
  Jako malé dítě jsem o chebském letišti dobře věděl. Jakby ne. Každou chvíli bylo vidět nějaké vyhlídkové nebo práškovací letadlo, které z něj odstartovalo.
 • USA: Stát notně otřesený
  Přesně před týdnem jsem se z Prahy vrátil zpět na svou americkou adresu. Tam mě čekal metrák nashromážděné pošty a tisíc emailů. Dlužno se seznamovat s neveselými novinkami.
 • GLOSA: Evropská unie je pokus
  Pokus, který by měl vyjít: aby setkání dvou potentátů neznamenalo, že se kují pikle proti třetímu, aby setkání tří nebylo přípravou na napadení jiných tří. Tak tomu totiž v Evropě bylo tisíce let.
 • GLOSA: Je mikrotén onou demokracií?
  Onehdá jsme seděli s mým přítelem Bedřichem, který je nejen starší, ale i vzdělanější a zkušenější než já. To, že jsme seděli v hospodě, nijak nevadilo, ani to, že jsme pili červené, což se do venkovské hospody konec konců moc nehodí.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/