Dobré ráno, dnes je středa 18. července 2018  svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk

 • Další hlava padla
  Ministr práce Petr Krčál rezignoval poté, co na něj praskly nesrovnalosti s bakalářskou prací. Andrej Babiš k tomu žertem poznamenal, aby nakonec byla sněmovna usnášeníschopná. Ve skutečnosti to zase tak velká legrace není.
 • POLITIKA: Kupujeme leklé ryby a boty do rakve
  Součástí výchovy takzvané „kinderstube“ bylo naučení, že „nejsme tak bohatý, abychom si mohli kupovat levný věci“.
 • ŠAMANOVO DOUPĚ: Zažít Liberec
  Vlastně ne celý Liberec, jenom jeho radniční náměstí. Původně Staroměstské náměstí, to když na něm stál ještě první liberecký rathaus. Základní kámen byl položen 1599, do čtyř let byla radnice komplet, včetně osmiboké věže.
 • SVĚT: Pakt o migraci = nacismus 2.0
  Používání slova „uprchlík“ jako krycího termínu pro elitami řízené novodobé stěhování národů je největší propagandistickou lží dnešní doby. Slouží k citovému vydírání a k nálepkování těch, kterým se tato gigantická operace nelíbí, coby lidí zlých a bezcitných.
 • ROZHLEDNÍK: Jak jsme zrušili bazén
  Na zdejším horkém Jihu není bazén u domu žádný extra luxus. I v naší čtvrti je jich také hodně. Při výběru domu jsme o bazénu neuvažovali, ale byl vítaným bonusem...
 • BEST OF HYENA: Příklady táhnou
  Garina není štěkací pejsek. Jako štěně dlouho neštěkala vůbec, až jsem si říkal, jestli může být pes němý. Opravdu není němá, štěkací ale není dodnes. Zato Nora je uječená a uštěkaná megera a jsem moc rád, že se mi konečně podařilo ji odnaučit štěkat na cyklisty.
 • ŠVÉDSKO: Konec multikulturního ráje?
  Švédsko bylo dlouho zemí považovanou mnohými za jedno z nejlepších míst pro život. Přinejmenším donedávna se mohlo pyšnit předními příčkami v životní úrovni. Ukazuje se ale, že „starající se stát“ má nyní velké problémy.
 • GLOSA: Korea a Trumpův světový řád
  Poslední léta Korejského poloostrova jsou naplněná překotným vývojem. Procesy, s nimiž jsme takříkajíc jako na tobogánu: chvíli nahoře, chvíli dole. Po summitu Trump – Kim (III.) se naivním novinářům dokonce zazdálo, že by se mohl rozdělený kout světa.
 • HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (42)
  Někdy se na ně zapomíná a někdy na ně zapomínat nelze, protože již zapomenuti a nejsou ani vzpomínáni. A přitom naše země má ve své historii mnoho osobností, patřících mezi znamenité představitele vědy lékařské.
 • BIG BEN: Sex nás možná nepřežije
  Než budeme dál zkoumat, jak vylepšovat svůj sexuální výkon a tak vytřibovat a civilizovat mužsko-ženské vztahy, počkejme si, než laureátka cen Golden Globe a Oscara zvaná MeToo vyřeší
 • POLITIKA: Republika segmentovaná
  Předseda lidovců Pavel Bělobrádek glosoval vznik nové vlády s podporou komunistů slovy o konci první České republiky. A nebyl sám – mnozí kolegové z opozice i občané na sociálních sítích se vyjadřovali velmi podobně: polistopadová demokracie končí, nastupuje nějaký nový režim.
 • ROZHOVOR: Na prezidenta můžu kandidovat ještě sedmkrát
  Už do OF jsem vstupoval se zásadní polemikou. Pro havlisty byl rok 1989 de facto pokračování pokusu, který vyvrcholil v roce 1968. Pro lidi mého typu to bylo naopak diametrální popření roku 1968 a nastoupení úplně jiné cesty.
 • POLITIKA: Nazývejme věci pravým jménem
  Pokud se vám zdá, že budu opět kritizovat multikulturalistickou politickou korektnost, budete mít jistě pravdu. Jenže půjde o víc.
 • MIGRACE: Zatím jsme nevyhráli
  Když se premiér Andrej Babiš vrátil z posledního summitu leaderů Evropské unie, na němž se projednávala otázka migrace, prohlásil, že jsme „vyhráli“.
 • ÚVAHA: Opisování
  Přiznávám – ano, opisoval jsem. Jako senior vzpomínám, jak jsme si ve škole, zvlášť pak na jedenáctiletce, půjčovali rozbory literárních děl, především pověstného socialistického realismu, do jejichž čtení jsme se nehnali.
 • 105 PLUS: Převážně (ne)vážně
  V diskuzi pod poslední 105PLUS jsem víceméně slíbila, že se o prázdninách pokusím psát odlehčeněji...
 • ARCHITEKTURA: Berlín 2 a pozvánka na PV
  Minule jsme navštívili Einsteinovu věž v Postupimi (viz zde), k čemuž došlo v rámci zájezdu po moderní architektuře s JL touristem letos v červnu. Nyní už cíl naší cesty – Berlín.
 • Dobrý začátek, ale čeho
  Ne devadesát minut, ale dvě hodiny spolu v Helsinkách mluvili Vladimír Putin a Donald Trump. Schůzka byla svolaná narychlo. Než Putin do Helsinek jel, dal najevo, že nehodlá diskutovat o Krymu. Na obzoru se nevynořilo žádné téma, které by bylo tak naléhavé, aby byl summit nezbytný.
 • Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 473
  V neděli skončil týden, na který se celý rok těším. Akci jsme před 25 léty nazvali „Trio Honzas“. Byli jsme tehdy tři Honzové, synovci se sice říká Mates, ale křtěný je Jan.
 • SVĚT: Diplomatický velký třesk
  Singapurský summit byl vskutku historickou událostí. Především proto, že jsme před pouhými několika týdny byli blíže jaderné válce než mírovému procesu. Způsob, jakým jsme se sem dostali, je překvapující, protože se neodehrál podle zažitých pravidel.
 • EKONOMIKA: Na obzoru horší časy?
  Odehrávají se věci, které se už v tuzemském hospodářském životě dlouho nestaly. Inflace opět vyrostla přes 2,5 procenta a odborníci prorokují, že nás proto ještě v létě čeká další zvýšení základní sazby České národní banky.
 • POLITIKA: Kdy je antikomunismus primitivní
  Sousloví „primitivní antikomunismus“ bylo v České republice až donedávna spolehlivým poznávacím znamením „primitivních“ komunistů, kteří tak odmítavě reagovali na jakoukoli kritiku jejich nelidské ideologie, jejíž uvádění do praxe vyšlo lidstvo dost draho, jako ostatně každá dystopie, ve které pro člověka v jeho dnešní podobě není místo.
 • USA: Obtižné je zavděčovat se mocným živlům
  Nynější americký prezident, neuznávaný ve své funkci značným množstvím hlasů, aby se potýkal s množství nepřátel na mnohých stranách, v prostředí domácím, jakož i ovšem zahraničním.
 • POLITIKA: K interview premiéra v MfD
  Vytknuto před závorku: zásadně nesouhlasím a odsuzuji jakékoliv projevy násilí vůči jakémukoliv politikovi. Tudíž odsuzuji i to, co se v noci ze středy na čtvrtek (11-12/7) dělo před Sněmovnou.
 • GLOSA: Kde byl ve středu Mára, Andreji?
  Možná pamatujeme na onu krásnou povolební chvíli, kdy vítěz voleb Andrej Babiš sevřel hlavu Marka Prchala do svých dlaní a zářil štěstím.
 • PEENEMÜNDE: Líheň zázračných zbraní
  Vážení a milí čtenáři, v rámci toulání se po baltském pobřeží jsem v neděli navštívil jedno zajímavé místo. Abyste neměli mylný dojem, že jsem na vás zapomněl: tady je něco ke čtení.
 • ROZHOVOR: Evropa nemůže spasit celý svět
  Nemám pochyb o tom, že se vývoj ubírá správným směrem. Pozdě a nedobrovolně se političtí vůdci Evropy dopracovali k poznání, že proti migrační vlně pomůže pouze pevnost Evropa.
 • GLOSA: Neposlechla mě!
  Donald Trump předvádí světu různé talenty. Například připomíná již pozapomenutá úsloví.
 • POLITIKA: Válka není mír
  „Strach, zájem, čest“ – jsou důvody, proč podle starořeckého historika Thukydida lidé válčí. Když jsem to četl poprvé, řekl jsem si (povýšeně): Co má nás, lidi 20. (21.) století, poučovat nějaký mrtvý Řek z 5. století před Kristem?
 • VĚDA: Je Downův syndrom opravdu vítaným jevem?
  Zástupce šéfredaktora časopisu Respekt otevřel v letošním 28. čísle tohoto časopisu v článku „Vítání nechtěných občánků“ opravdu zajímavé a aktuální téma týkající se jedinců postižených vrozenou chromosomální anomálií - tzv. Downovým syndromem.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/