Dobré ráno, dnes je úterý 25. července 2017  svátek slaví Jakub, zítra Anna

 • Zeman v Radiožurnálu
  Zklamal se ten, kdo doufal v mluvenou grotesku potvrzující, že Zeman je odepsaná vepřová hlava na cestě k objímání stromů na Vysočině. Jana Pokorného urážel jen málo, vyklouzl z pasti nastražené poskokem Mynářem (trapnost v Kyrgyzstánu) a vcelku elegantně se vyrovnal s problémem financování prezidentské kampaně.
 • GLOSA: Detektor demagogie
  Jisté stereotypy jsou nezničitelné. Třeba o výhradní odpovědnosti Izraele za cokoliv ve Svaté zemi. Nic na tom nezměnilo ani víkendové násilí. Počtem mrtvých (šest) je daleko za tím, co se děje v Sýrii.
 • EVROPA: Jourová o Polsku, Itálie o V4
  Stále zřetelnější rozpory mezi státy EU začínají kopírovat někdejší železnou oponu mezi Východem a Západem. Nejde přitom zdaleka jenom o postoj k migraci, ale obecně o to, jaké zákony jsou přijímány.
 • AUSTRÁLIE: Loutkové odpoledne
  Od kamarádky Lenky, naší zdejší loutkové královny, nám jednoho dne došla pozvánka na Prezentaci Českého a Slovenského Loutkářství v Austrálii...
 • OSOBNOST: Zemřel nejen výtvarník
  Mimo jiné (a pokud to nevíte) miloval western a (rovněž mimo jiné) napsal i scénář krásného komiksu Malý Vinnetou. Ten i skvěle kreslil. Pro dětský časopis Ohníček. K parodickému Vinnetouovi dala popud všem nám známá éra Pierra Brice a Lexe Barkera.
 • EKONOMIKA: Nechme to české lithium pod zemí
  Naše společnost má jednu problematickou vlastnost, upřednostnit přítomnost před budoucností, a tak většinou už dnes zkonzumujeme něco, co by zítra mohlo přinést výrazně vyšší užitek.
 • SPOLEČNOST: Tak jsme už ve válce?
  Ať chceme nebo ne, teroristé prostě vítězí. Stokrát se můžeme bít v prsa, že svůj způsob života si narušit nedáme, ale jsou to jen prázdná, zoufalá, byť sympatická gesta. Skutečnost mluví jinak.
 • SVĚT: Čtyři lži pomáhající islamismu
  Snad po každém teroristickém útoku se minimálně v evropských státech rozběhne hotová mediální masáž s rétorikou podporující islamisty. Jedná se o kombinaci apologetiky a účelových manipulací.
 • SVĚT: Čas a události hodně v pohybu
  Započnu s ponurým podzimním listopadem roku 1989, dvě století po velikánské francouzské revoluci, a o hodně později se v našem věku povedl pramálo očekávaný kolaps vědeckého komunismu.
 • POLITIKA: My nejsme ten správnej tým
  Třetí síla měla jepičí život, trvající jen pár týdnů. Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) nepřežila prvních pár nepříznivých průzkumů veřejného mínění.
 • Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 425
  Za mého mládí jsme cestovali s tátou a s mámou po krajích českých naším autem Z 4. Auto koupil táta v roce 1936. Byl to malý automobil poháněný dvouválcovým dvoutaktním motorem, který vyráběla brněnská zbrojovka.
 • KLIMA: Environmentalisté v pasti absurdity
  Někdy je nutné dovést některé nápady a postoje do extrému a naprostých absurdit, aby se naplno obnažila jejich hloupost a nebezpečnost.
 • EVROPA: Bezpečný, celkem bohatý stát v krizi (2)
  Dnešní žvanění „lidskoprávníků“ a mnoha politiků o neskonalých úspěších dnešní doby po „listopadu“ se nejen z důvodu uváděných v první části článku míjí účinkem. Ba dokonce je kontraproduktivní. Věční petenti, hrající si na pohrobky Václava Havla a na „revolucionáře-disidenty“, jsou už směšní, ba dokonce lidem odporní.
 • BLÍZKÝ VÝCHOD: Prezidentova věta vs. realita
  Ta slova mi rezonují v mysli od okamžiku, kdy jsem si je přečetl na internetu. Bylo to ve středu 12/7 a pronesl je egyptský prezident během setkání s ministry informací arabských zemí.
 • SPOLEČNOST: První, nikoli druhý svět
  Zpráva, kterou 17. června publikovala nátlaková skupina Social Watch[1], by za normálních okolností nestála za komentář. Natolik je tendenční, manipulativní a zatížena zcela úmyslnými chybami a nepřesnostmi.
 • V Lánech o rozpočtu
  Prezident Miloš Zeman jednal v neděli v Lánech s ministrem financí Ivanem Pilným a Andrejem Babišem o chystaném rozpočtu na rok 2018. Výstupů z jednání není mnoho, nic oficiálního. Na tom není nic divného, šlo jen o konzultativní schůzku. Podle útržků informací se dá soudit, že se zde jednalo o Zemanově tématu, o investiční politice, spíš nepolitice vlády.
 • FRANCIE: Muž od Rothchilda se vybarvuje
  Co si Emmanuel Macron a náčelník generálního štábu generál Pierre de Villiers řekli v prezidentově pracovně v l’Elisée, zůstává tajemstvím. Víme pouze, že rozhovor byl upřímný a netrval dlouho.
 • ČLOVĚČINY: Nový ateliér
  Svůj pracovní kout jsem měla vyhrazen několik let přímo doma v kuchyni. Byl to moc hezký pracovní kout, kde jsem se cítila dobře a kde jsem si vše zařídila tak, aby to fungovalo.
 • IZRAEL: Cirkus kolem Chrámové hory
  To, co se nyní v hlavním izraelském městě děje, mám na mysli po zavraždění dvou drúzských příslušníků izraelské pohraniční policie, se jinak než cirkus označit nedá. Má to ovšem dalekosáhlé důsledky.
 • POLITIKA: Jak jsem neodhadl Andreje Babiše
  Usedám ke klávesnici s pocitem, že to dnes večer nebudu mít lehké. Ve svém minulém článku jsem poněkud idealisticky zahrnul našeho bývalého ministra financí mezi ty, o nichž jsem si myslel, že by mohli naši zemi pomoci vyvést z marasmu, do kterého spolu s celou Evropskou unií nevyhnutelně zabředáváme.
 • SPOLEČNOST: Jiný kraj, jiný mrav
  Aktuální letní téma, které má navíc s prázdninami a dovolenými hodně společného – nošení burkin. Diskutuje se živě, novinářky se převlékají do tohoto oblečku a dělají pokusy, jaké že budou reakce okolí.
 • EVROPA: Bezpečný, celkem bohatý stát v krizi (1)
  Tím myslím naši milou republiku. Je tady bezpečno, je tady celkem bohato (což se obecně těžko chápe, ale je to tak) a je tady čím dál tím víc dusno.
 • ROZHOVOR: O nákaze lidí pracujících pro EU
  Z veřejných zdrojů v České republice lze vyčíst jen kusé informace a takřka všechny komentáře jsou subjektivní. Pokud vím, zákon „jen“ mění mechanismus sestavování Národní soudcovské rady odpovědné za chod justice.
 • PRÁVO: Liberecké justiční kratochvíle
  V článku Na liberecký soud se žene bouřka jsem připomněl vznik a vývoj letitého trestního procesu, vedeného u Okresního soudu v Liberci proti bývalému libereckému okresnímu řediteli PČR Miroslavu Dvořákovi.
 • PRÁVO: Přelomový rozsudek
  Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku učinil přelomové rozhodnutí, které do budoucna velmi zahýbe s praxí svěřování dětí pěstounům. V případě Caldararu vs. Itálie potvrdil správnost navrácení dítěte po sedmi letech u pěstounů.
 • EKONOMIKA: Proč líp už být nemůže
  Je to jen několik málo dnů, co můj manžel napsal článek o aktuálním stavu ekonomiky. Přesněji řečeno o tom, že období ekonomické hojnosti a růstu už narazilo na své limity.
 • FEJETON: Festival
  Průmyslový areál, v němž se rok co rok koná hudební festival Colours of Ostrava, je tak jednoznačně nebarevný, že mě to vždycky znovu uhodí do očí. Poněkud omšelé budovy temných odstínů – proč má ten festival v názvu barvy, když je jeho prostředí dost nápadně nebarevné?
 • EVROPA: Karikatura vs. žháři
  Někdy je člověk překvapen tím, co překvapuje jiné. Překvapení nad vstřícností Izraele k visegrádské čtyřce vyjadřují i česká média.
 • POLITIKA: Volební průzkumy
  Takřka se zdá, že pod povrchem politické scény vládne tichá panika. Překvapivě, zato velmi pravděpodobně je reakcí na průzkumy veřejného mínění. Ty vytrvale opakují, že volby suverénně, se ziskem přes 30 procent získá ANO Andreje Babiše a ostatní strany budou rády, když se dostanou přes 10 procent.
 • SPOLEČNOST: Je libo salámeček?
  Burkini ano, či ne? A proč vlastně vyvolávají tolik emocí? Co nám na nich tak moc vadí? Potlačujeme jejich odmítáním práva muslimek se zahalovat?
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/