Dobré ráno, dnes je středa 26. září 2018  svátek slaví Andrea, zítra Jonáš

 • Umíráček
  Poslední průzkum veřejného mínění přisoudil v Praze sociální demokracii pěkný dvouprocentní výsledek. Dal by se pojmout jako humor nebýt toho, že je to už několikátý průzkum s podobným výsledkem. Sociální demokracii čeká po výprasku v parlamentních volbách další výprask ve volbách komunálních.
 • NĚMECKO: Pád pilíře
  Volker Kauder je špičkový politik CDU, i když vlastně (úterý 25.9.2018 v 18:00) už vlastně byl špičkovým politikem, teď je jen řadovým poslancem Spolkového sněmu. Po třináct let ale vykonával funkci předsedy poslanecké frakce CDU/CSU.
 • ŠAMANOVO DOUPĚ: Mobilisace – den Jedna, den Dva
  Před 80 lety zažil náš národ jeden ze svých hvězdných okamžiků. Všeobecná mobilisace! Přece jen se budeme Hitlerovi bránit. Po dlouhých měsících ustupování a přijímání různých ultimativních požadavků, se pod tlakem veřejnosti ustanovila vláda generála Jana Syrového.
 • AKCE: Povídání o Domově seniorů Blaník
  Letošní akční polštářky poputují do Domova seniorů Blaník. Přečtěte si příběh Jitur a její maminky.
 • JUSTICE: Mlžení Pavla Zemana
  V Otázkách Václava Moravce ze dne 23.září 2018 připadla celá polovina časového prostoru na problematiku činnosti Policie České republiky a trestního řízení.
 • FEJETON: Padesát dřevorubců
  Kauza sirotků poslankyně Šojdrové nepřestává dunět pod klenbou veřejného prostoru. Pokusím se řečiště debaty odvést jiným směrem.
 • POLITIKA: Abstraktní pojem
  Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
 • POLITIKA: Manipulace u volebních průzkumů
  Často se mluví o tom, že předvolební průzkumy můžou být ovlivněné, zaplacené, že jsou jen dalším marketingovým nástrojem k ovlivnění voličů spíš než nestranným zjištěním názorů. Teď máme jeden důkaz k tomuto tvrzení.
 • ROZHOVOR: Nechci podminovat Kavčí hory
  Před několika měsíci, tuším, že se to týkalo setkání Trumpa s Putinem v Helsinkách, jsem postoval tohle: „Po dnešku nezbývá než zopakovat, že Česká televize je zločinecká organizace, jež nám za naše vlastní peníze vymývá mozky.
 • HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (52)
  Lékaři patřili i v minulosti k všestranně vzdělaným lidem, kteří nezřídka vynikli v mnoha jiných oborech. Byli spisovateli, hudebníky, cestovateli, archeology, botaniky či dokonce i úspěšnými profesionálními vojáky.
 • ESEJ: K současné politické krizi v Německu
  Letos uplynulo padesát let od západní kulturní revoluce. U nás zůstal západní rok 1968 z celkem pochopitelných důvodů ve stínu výročí srpnové okupace, ale jinak je zřejmé, že současná podoba českého státu, české společnosti a českého právního řádu je více poznamenaná důsledky kulturní revoluce než důsledky sovětské okupace.
 • NĚMECKO: Hříchy šéfa kontrarozvědky
  Německá policie zatkla koncem srpna v městě Chemnitz dva migranty podezřelé z vraždy německo-kubánského občana.
 • GLOSA: Oč se opírá Německo
  Spolková republika Německo působí jako pojišťovna Evropské unie. Jako USA v roli pojišťovny NATO: jeho evropští členové v čele s Německem si dovolují experimenty s pacifismem a vojenskými škrty, mají-li za sebou pojišťovnu USA.
 • SVĚT: Americká tragedie (ale i západoevropská)
  Tak zní slavný román Theodora Dreissera, dílo také zdařile přivedené na filmové plátno. Ač nejsem literární ani filmový kritik, o tomto románu a filmu bych mohl psát daleko snadněji než o tom, co se dnes děje v kolébce svobody a demokracie.
 • POLITIKA: Strašení
  V současném světě je mnoho oblastí polarizujících společnost – a jednou z takových je i vojenská tematika.
 • ARCHITEKTURA: Styl mladé republiky
  Blíží se výročí vzniku republiky, a tak otevíráme nový seriál, v němž si představíme styly v architektuře, které v tomto období dominovaly.
 • Fraška se svatební hostinou
  Parlamentní interpelace málokdy poskytnou nějakou užitečnou informaci, tentokrát nás vysvětlení ministryně Schillerové aspoň pobavilo. Finanční úřad má právo žádat po svatebčanech informace o svatební hostině. Objednali službu, zaplatili za ni, a finančák má tudíž právo žádat informace.
 • 105 PLUS: Záhony
  I když jsem se už tolikrát přesvědčila, že to funguje spolehlivě, přesto se stále učím trpělivosti...
 • MIGRACE: Vodnář opět bez vlajky
  Aquarius je 77 metrů dlouhá loď, která prvních třicet let své existence pod jménem Meerkatze sloužila Spolkové republice Německo. Začátkem roku 2009 byla postavena mimo službu, pak přešla do privátních rukou a byla přeregistrována na Gibraltar.
 • EURÓPA: Hlasovanie, že Maďarsko porušuje hodnoty EÚ
  Pre viacerých slovenských komentátorov a politológov je to vec jasná ako facka – kto nie je za aktiváciu článku 7 proti Maďarsku, je sympatizant Orbána alebo sa nestotožňuje s hodnotami EÚ. Skutočnosť je však omnoho komplikovanejšia.
 • PRÁVO: Mýto jako antická tragédie
  Stává se, že některé současné události připomínají antickou tragédii. To je také případ veřejné soutěže na provozovatele mýta, která má za sebou další dějství.
 • SVĚT: Pozoruhodný, tuze užitečný život
  Teď v brzo končícím roce 2018 - ke 100. výročí vzniku našeho rodného, již neexistujícího Československa - též končil život jednoho z nejpozoruhodnějších myslitelů našeho dvacátého, již uplynulého století.
 • GLOSA: Poznámka o sirotcích
  Není to tak dávno, co byl premiér Babiš na návštěvě u kancléřky Merkelové v Berlíně. Diskutovali o imigraci, ochraně hranic unie, Frontexu, pomoci africkým zemím a podobných horkých tématech.
 • BIG BEN: Maďarští kacíři a síla memu
  „Pero je mocnější než meč,“ napsal v polovině 19. století dnes už zapomenutý anglický dramatik Edward Bulwer-Lytton. V této jeho formě se téměř příslovím stala idea tradující se z rozličné škály historických zdrojů, od Euripida a Bible přes Shakespeara a Jeffersona po Napoleona.
 • ROZHOVOR: Brusel se na voliče neohlíží
  Ostudné šikanování Maďarska v eulamentu je dokonalou ukázkou toho, čím dnešní Evropská unie skutečně je: nedemokratickou diktaturou.
 • GLOSA: Stalin není alibi
  Chcete-li v Praze cizinci ukázat pozůstatek stalinismu v ryzí podobě, jak přežila třeba v Moskvě či Varšavě, nabízí se jen hotel International.
 • PRÁVO: Lež a agitace
  O měsíc se odkládá rozhodnutí Poslanecké sněmovny ve věci vydání poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Důvod je procedurální, k věci se ještě nevyjádřil mandátový a imunitní výbor.
 • INTERNET: Problém s VKml
  Pokusem dostat fungování sociálních sítí pod veřejnou kontrolu vyfoukl Václav Klaus ml. důležité téma liberálům a levici. Udělal to už poněkolikáté.
 • POLITIKA: V Praze mohou Piráty porazit jen Piráti
  Úspěch populistů na politickém jevišti spočívá vždy v tom, že do nesrozumitelného chaosu složitých politických, obchodních a osobních vztahů vnesou řád předem připravenými jednoduchými odpověďmi na jakoukoliv otázku. A přesně po tom většina lidí touží.
 • Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 483
  Když jsem odjížděl na dovolenou, poprosil jsem sestru, aby mi zalévala rajská. Ségra mi položila obvyklou otázku, kterou mi dává, když někam jedu: „A co tam budeš dělat?“ Napadá mě klasická česká odpověď začínající na h a končící na o.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/