Dobré ráno, dnes je čtvrtek 24. května 2018  svátek slaví Jana, zítra Viola

 • Babiš bude
  Přinejmenším bude jmenován premiérem, děj se co děj, i kdyby dráteníci padali. Oznámil to Miloš Zeman na Žofínském fóru, kde také prozradil, že Ferdinand Peroutka byl antisemita, přestože se článek Hitler gentleman nepodařilo najít.
 • PRÁVO: Zrušení Benešových dekretů je v zájmu státu
  Benešovy dekrety jsou vyhaslé, tvrdí čeští politici unisono. Pak je ovšem na místě otázka, proč je v Česku okamžitě oheň na střeše, když se o nich na sudetoněmeckém sjezdu byť i jen hlesne.
 • PRÁVO: Ostře sledované GDPR
  Češi jsou strašeni nástupem nové unijní normy. Kdo ale dodržuje českou legislativu týkající se ochrany osobních údajů, nemá se čeho bát. Fyzická osobo, která jste nedala souhlas se zpracováním osobních údajů, podejte mi pero.
 • ROZCESTNÍK: Českým rájem kolem Kokořína do Drážďan, září 2016
  Předpověď slibovala celodenní déšť, ale nakonec se fronta zasekla víc na západě a nám se objevilo bezdešťové dopolední okýnko...
 • GDPR: Byrokratický mor dneška
  Přidělat nám práci, abychom neměli čas na to kontrolovat politiky a úředníky, vytvořit nové umělé a zbytečné byznysové prostředí, obírat nás o peníze a podporovat nevraživost a práskačství ve společnosti.
 • POLITIKA: ČSSD – receptář nejen pro podnikavé
  Na českém koaličním vyjednávání či vnitrostranickém referendu ČSSD vidíme věrohodnost věkovitého pořekadla, že když dva dělají totéž, není to totéž. Česká strana sociálně demokratická rokováním o vládní odpovědnosti přízeň voličů ztrácí (má-li ještě co), kdežto dravčí hnutí ANO 2011 získává.
 • USA: Republikáni mají bolení, že nebudou zvolení
  Volby do Kongresu uprostřed prvního volebního období prezidenta USA nedopadají pro stranu, za kterou byl prezident zvolen, moc slavně. Výjimkou byly volby v roce 2002, rok po teroristickém útoku v New Yorku.
 • POLITIKA: Pouze vlastní góly
  Z reakcí, které se v poslední době vyrojily, to vypadá, že ruská propaganda dokáže přes sociální média ovládat svět. Ano, cílená propaganda tu je. Její vliv se ale přeceňuje.
 • VZPOMÍNKA: Ve službě socialismu (4)
  Celkem snesitelné přežívání v omšelém zámku na kopci městečka s několika hospodami, nulovou kulturou, smrdutým severočeským ovzduším a řekou či spíš říčkou zcela černé barvy, s jedovatým obsahem.
 • VELKÁ BRITÁNIE: Miliardová značka Windsor
  Ze svatby prince Harryho s herečkou Meghan Markleovou se dá udělat prostý závěr: Britská monarchie je drahý špás.
 • EKOLOGIE: Brabec a kůrovec
  Andrej Babiš kritizuje stát za přístup ke kůrovcové kalamitě. Podle ministra životního prostředí v demisi Richarda Brabce (ANO) stát čelí největší kůrovcové kalamitě od dob Marie Terezie.
 • POLITIKA: Hamáček, Dostojevskij a referendum
  Možná si vzpomenete na knihu Běsi od Fjodora Michailoviče Dostojevského, v níž jedna z postav, Kirillov, chce spáchat sebevraždu, ale chybí mu důvod, proto slíbí jiným, že na sebe vezme jejich vinu.
 • ÚVAHA: Nekomunistický manifest
  Průmyslová revoluce a její následky se staly katastrofou pro lidskou rasu. Lidé mocně zvýšili délku života pro ty z nás, kteří žijeme ve vyspělých zemích.
 • SPOLEČNOST: Koukalová a patero ponaučení
  Rušno kolem Gabriely Koukalové pomalu utichá, zklamaná sportovní veřejnost přestává lamentovat nad její upřímností a mediální prostor zaplňují nové kauzy a další vzrušující odhalení.
 • FEJETON: 95 let rozhlasu
  V pátek vpodvečer uplynulo pětadevadesát let od chvíle, kdy začala vysílat stálá československá rozhlasová stanice, třetí v pořadí na celém světě.
 • Pátá kolona
  V poslanecké sněmovně se v úterý odehrál souboj, který je mnoha lidmi podceňovaný co do významu anebo dokonce odsuzovaný. Šlo o to, zdali se má plénum zabývat Zemanovým extempore stran novičoku. Pokus prosazovaný jmenovitě Miroslavem Kalouskem neprošel přes hlasovací trio ANO, KSČM a SPD.
 • BEST OF HYENA: Ozvi se!
  Volám, hledám. Jdu se podívat do garáže, jdu do kotelny, někdy se stane, že tam psisko tiše vklouzne člověku za zády a zůstane tam, když netušící člověk odejde a zavře za sebou. Nic, garáž i kotelna prázdné.
 • GLOSA: Zbraní je důvěra
  Je dobře, že premiér v demisi Babiš vede vládní delegaci do Finska. To má víc zkušeností s ruským vlivem než většina západních členů EU. Právě tam vznikl výraz „finlandizace“, označující formální suverenitu, ale v praxi okrájenou zájmy Moskvy.
 • POLITIKA: Referendum z minulé epochy
  Zatímco veřejný prostor v uplynulých měsících hojně zaplňovalo téma celostátního referenda, konkrétně zejména jeho použití pro hlasování o našem setrvání v Evropské unii, jedno malé, vnitrostranické referendum odstartovali sociální demokraté.
 • GLOSA: Je to jen otázka rozhodnutí
  Je-li nějaký vysoký úředník státní správy hoden úcty a uznání, pak Dana Drábová – šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. V pátek 18. května byla hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
 • BREXIT: Čeká Británii socialismus?
  Opoziční Labour Party chce prosadit socialismus a slibuje, že už se lidé „nenechají vykořisťovat“. Ještě by měli Marxovi postavit druhý pomník v Londýně.
 • NORSKO: Kratší konec provazu
  Pravděpodobně už jen málokdo dnes pochybuje o tom, že vychovávat děti v Norsku není zcela bezpečné a bez rizika.
 • ROZHLEDNÍK: Americký postrach lesů a zahrad - jedovaté břečťany
  Přemýšlela jsem, jestli mám článek napsat, přiložené fotky totiž nejsou právě „pro potěchu oka“. Ale možná jste o tomhle „americkém postrachu“ dosud neslyšeli.
 • TURECKO: Říše na Bosporu VIII.
  V neděli 24. června se v Turecku konají předčasné volby, které by tureckému vůdci měly přinést další exekutivní pravomoci podle nové ústavy (viz minulý článek). Samozřejmě v případě, že vyhraje. Považuji za pravděpodobné, že Erdoğan vyhraje, protože podporu mezi věřícími Turky zatím neztratil.
 • HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (35)
  Někdy se na ně zapomíná a někdy na ně zapomínat nelze, protože již zapomenuti a nejsou ani vzpomínáni.
 • ÚVAHA: Lidstvo je stále stejné
  Vždy, když lidstvo čelí nějaké anomálii nebo pohromě, začne se divit a hledat viníka. Nejinak tomu bylo už v raném středověku, když přišla sucha, neúroda či morové epidemie.
 • BAJKA: Boží trest
  I probudil se Bůh jednoho vesmírného rána, zívl a napadlo ho, že se v nekonečném všehomíru nekonečně nudí.
 • ROZHOVOR: Levné české potraviny...
  Myslím, že hlavním důvodem té paniky je obecná odtrženost zejména lidí z měst od procesů probíhajících v přírodě a neznalost té problematiky. Navíc řepka je na rozdíl od jiných hospodářských plodin velmi viditelná rostlina, zvláště na našich „velkých, širých rodných lánech“.
 • POLITIKA: Evropa roku 2018 není Evropou roku 1988
  Uběhlo třicet roků, a všechno je jinak. Ovšem někteří lidé to nepochopili a stále žijí v zajetí starých klišé. Vnímají ještě dnes západní Evropu jako baštu svobody, pokroku a demokracie.
 • EVROPA: Politický islám a šaría se už prosazují
  Na začátek si schválně tipněte: Kde nyní hodlá kandidovat strana, která otevřeně říká, že chce v zemi, kde působí, vytvořit islámský stát či přesněji islamistickou demokracii a zavést islámské právo šaría?
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/