Dobré ráno, dnes je pátek 24. listopadu 2017  svátek slaví Emílie, zítra Kateřina

 • Honička ve výborech
  Komunista Pavel Kováčik oznámil, že „konečně jsme se dohodli“, a tím se nám mělo ulevit. Stalo se tak po schůzce devíti parlamentních stran, která měla stanovit, jak mají být složeny výbory sněmovny. Těch bylo v 7. volebním období osmnáct, když tedy uvážíme, že jenom ANO, ODS, Piráti a SPD mají nad 20 poslanců, bude to docela hoňka.
 • POLITIKA: Jak vypadá hysterie
  V jednom ruském médiu vyšel opravdu hodně pitomý článek o tom, že by naše republika měla být Sovětům, potažmo Rusům vděčná za to, že nás v roce 1968 osovobodili, protože tím nám připravili dalších 21 let klidu a pohody.
 • BIG EXPERT: Zahraniční trhy
  Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 20. 11. 2017.
 • MLSOTNÍK: Na divoko
  Tzv. na divoko lze upravovat snad všechny druhy masa, každý dává nějakému přednost. V naší kuchyni je tento způsob úpravy masa klasika.
 • SVĚT: Zločiny kolonialismu
  Buďme přesnější: rasistické, despotické a jaké ještě režimy v Africe – i jinde - nevytvořila Evropa, ty tam vyvstaly až po aktu, jemuž se dostalo názvu Osvobození. Co Evropa skutečně vytvořila, byl koloniální systém.
 • POLITIKA: Přichází čas kádrových rezerv
  Zoufalé strany dělají zoufalé věci. Například hledají své šéfy mezi nečleny. Přiznávají tím, že v minulosti ledacos zanedbaly. Především vychovávání vlastních kádrů.
 • IZRAEL: K neudělení prezidentské milosti
  V lednu 2017 jsem psal o případu izraelského vojáka Elora Azarii, který zastřelil již zpacifikovaného teroristu. Ten se krátce předtím pokusil zavraždit jiného příslušníka Obranného vojska Izraele (IDF).
 • ROZHOVOR: Drahoš své skutečné názory skrývá
  Neúspěch Realistů má řadu příčin. Jak nepříznivých okolností, které jsme nemohli ovlivnit, tak naše vlastní chyby.
 • MIGRACE: O problémy nouze není, ale o řešení!
  Končí se už sedmnáctý rok jednadvacátého století, brzy zazáří do tmy měst i vesnic vánoční světelné výzdoby, v metropolích západního světa vztyčí se na náměstích, vedle kašen a morových sloupů ohromné vánoční stromy zářící opět novou světelnou technologií.
 • POLITIKA: Fenomén klanu ANO
  V české politické džungli byl sice očekávaný, ale přesto zajímavý volební vzestup ANO. Ale novým pro nás je, že nemusíme hovořit o ANO jako o hnutí nebo straně. ANO má strukturu strany, nazývá se hnutí, a v podstatě představuje jinou (volnou, mlhavou) formu politické organizace – metaforicky ji lze nazvat politickým klanem.
 • GLOSA: Hra o Německo
  Německo je v situaci, která nenahrává diskutérům na webu. Tedy těm, kteří vypouštějí názory, jako když se bouchá pěstí do stolu. Mnozí si oblíbili heslo „Merkelová musí pryč!“ z německých demonstrací roku 2015.
 • POLITIKA: Mloci na Vltavě
  Na závěr Čapkovy Války s mloky spatří pan Povondra hlavu mloka trčící z Vltavy. Podobné pocity jako on jsem měl nad dvěma maily z tohoto týdne. V jednom mě vybízel můj kamarád, abych se držel, než mi zakážou Neviditelného psa.
 • POVÍDKA: Ano či Ne aneb Amnesie či Naděje
  Polní cestou vysypanou drobným štěrkem se unaveně vláčí starý muž se zavazadlem přes rameno, levou rukou se opírá o hůl. Jde těžkým krokem, co noha nohu mine. Na vzdáleném obzoru se tyčí vrcholky hor posypané bílým sněhovým popraškem. Pomalu se stmívá.
 • NĚMECKO: Návrat politiky
  Neúspěch jednání o sestavení nové německé vlády na „jamajském“ půdorysu ukazuje hloubku krize, do jaké se dostal německý politický systém po létech navenek úspěšného vládnutí obdivované kancléřky Merkelové.
 • EET: Proč se nezvýší výběr daní z příjmu (5)
  Kvůli EET skončí jako obvykle ti nejubožejší a nejchudší, pro které živnost byla předposlední štací před pracákem a chudobou a pro které pětilitr za EET je hodně peněz. Existují.
 • Poražení komunisté se derou vpřed
  Komunistický stoupenec tvrdé linie Stanislav Grospič je v čele mandátového výboru poslanecké sněmovny. Je to paradoxní. Ve volbách komunisté propadli, poprvé od listopadového převratu získali méně než deset procent ve volbách, přesto důsledkem politické hry získávají klíčové role, které jim z mnoha důvodů nepřísluší.
 • NĚMECKO: Nedostatek fantazie
  Z nějakého důvodu je Jaroslav Šonka patrně v našich médiích nejfrekventovanějším expertem na Německo. Z nějakého důvodu ale všem uniká, jak moc se tento publicista a expert mýlí.
 • ZANINY CESTY: V Liberci v listopadu
  Bylo mi celkem jasné, co nás v Liberci v půlce listopadu čeká. A nemýlila jsem se.
 • ESEJ: Zeman v Rusku a akce globalistů
  Premiérka Mayová vystoupila opět ostře proti Rusku a jeho údajnému ovlivňování voleb v západních zemích. Je viděl obrovský strach z propíchnutí informační bubliny, kterou vytvořily vládnoucí elity na celém Západě.
 • POLITIKA: Kvílení nových poslanců
  Mezi nově zvolenými poslanci je přes 120 úplných nováčků. Někteří popisují první zasedání nové sněmovny jako „tragédii“, jiní jako „smutek“. Co budou říkat, až o něco opravdu zásadního půjde?
 • KNIHA: Ctnost sobectví
  Nedávno se na našem trhu konečně objevil český překlad knihy Ctnost sobectví (v originále The Virtue of Selfishness).
 • HISTORIE: Psovi psí smrt
  Před 65 lety, dne 20. listopadu 1952, začal v Praze proces s tzv. protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského, v němž padlo jedenáct rozsudků smrti a tři tresty doživotí.
 • BLÍZKÝ VÝCHOD: Pod radarem
  Úsilí Íránu o nadvládu a následky Arabského jara na Blízkém východě fakticky vyvolaly poslední dobou spolupráci tam, kde by byla ještě před pár lety nemyslitelná. „Rádi – to vás nebudeme mít nikdy,“ řekl před časem jeden vysoko postavený arabský vojenský činitel izraelskému kolegovi, s nímž by oficiálně nikdy nesměl promluvit, „ale obdivujeme vás. A chceme se od vás učit.“
 • POLITIKA: Stará levice umřela, nová přebírá moc
  Sociální demokraté o víkendu sněmovali v Hradci Králové. Sešel se tam poprvé po prohraných volbách jejich Ústřední výkonný výbor a bylo to jednání neveselé.
 • SPOLEČNOST: Podivná kampaň MeToo
  Kampaň MeToo je klasickou smutnou ukázkou toho, jak dopadá téměř vše, do čeho se vehementně vloží pokroková média a aktivisté. Byla by to legrace, kdyby při ní nešlo o životy.
 • SVĚT: O důležitých dnech doby naší a dřívější
  Jsou to dny událostí radostných i tragických, ponurých a velmi často různě interpretovaných.
 • NĚMECKO: Alarm v Berlíně
  Je krach rozhovorů o vzniku vládní koalice čímsi osudovým? Jistě ne. Snad každá země – tedy z těch, které užívají poměrný volební systém – něco takového zažila a vzápětí se oklepala.
 • FEJETON: Ozval se Hyperloop
  Zmínky o trubkovém dopravním systému se čas od času objevují i v našich médiích. Více se o něm psalo v lednu, kdy firma Hyperloop podepsala s vedením města Brna memorandum o porozumění.
 • EVROPA: Jak dál se státy západního Balkánu?
  Minulý týden jsem se s kolegy vrátil z cesty po Bosně a Hercegovině a završili jsme tak politicko-studijní cestu po státech západního Balkánu. Bosna a Hercegovina je ideální ukázkou problematiky Balkánu a našeho vztahu k němu.
 • EET: Proč se nezvýší výběr daní z příjmu (4)
  Co byste třeba řekli časové smyčce s nulítkem, podobné jako mají (prý naprosto neprůstřelně neošiditelné, hahaha) digitální taxametry? Takovou pokladnu už mohou používat i řemeslníci a maloprodej ve 4. vlně EET.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/